Pomoc przyjaciółce z problemem alkoholowym i depresją

moja przyjaciółka stacza się na dno piję,nie pracuje można się domyślić skąd ma pieniądze na używki. dla mnie jest jak siostra martwię się o nią, boję się że ktoś może zrobić jej krzywdę, albo że już jej nie zobaczę. mężczyźni ją wykorzystują, ona się poddała ja nie. mam wciąż nadzieje że wyjdzie z tego...jak jej pomóc nic do niej nie dociera. jest jak w amoku, w swoim świecie. piję od lat, ale teraz to się nasiliło. jest wciągu alkoholowym już 2miesiące. ma dopiero 35lat. proszę o pomoc...

Witam.
Zdecydowanie zalecam do namówienia koleżanki na wizytę u terapeuty uzależnień.
W kamieniu jest filia Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień w przychodni przy ul. Kopernika. Można tam się zgłosić np. w poniedziałki między 13 a 17. Może Pani zgłosi się u terapeuty i porozmawia jak ją namówić?

Leczenie uzależnienia możliwe jest jedynie przy zaangażowaniu osoby uzależnionej.
Proponuję skonsultować się z psychoterapeutą uzależnień pod kątem możliwości istnienia u Pani współuzależnienia, podczas tej rozmowy będą mogły być poruszone również tematy związane z pomocą Pani przyjaciółce.