Postępowanie po zdiagnozowaniu mastocytozy skórnej

Witam, u mojego dziecka (1,5roku) stwierdzono mastocytozę skórną-właściwie bez badań, biopsji. Nie bardzo wiem co z tym dalej robić, nie wiem gdzie w Łodzi znaleźć specjalistę. Kazano nam tylko robić co rok morfologię i USG brzucha. Proszę o jakieś informacje w skrócie co to za choroba, na co mam uważać i czym grozi. Za wszelkie informacje bardzo dziękuję.

Witam serdecznie. Objawy to bóle brzucha, reakcje anafilaktyczne - (jak uczulenie), zmiany skórne. Choroba spowodowana patologiczną proliferacją komórek tucznych.