Poziom witaminy D 3 u 15 miesięcznego dziecka

Witam, zrobiłam badanie na poziom wit D 3 u mojego 15 miesięcznego dziecka. Jest znacznie obniżony, na poziomie 16. Proszę o inf jakie leki i w jakiej ilości powinna dostawać. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obniżony poziom witaminy D3 może wskazywać na konieczność zwiększenia dawki suplementacyjnej. Proszę udać się do lekarza pediatry, który oceni dotychczasowe postępowanie oraz ew. prawidłowo je zmodyfikuje.