Poziom zaufania w związku

Witam. Bardzo proszę o odpowiedź w kwestii zaufania w związku. Moje zdanie jest takie,iż lepsze jest ograniczone zaufanie do partnerki niż pełne.Pogląd mam taki ponieważ wszech obecnie mówi się o pełnej wolności nawet w związku. Pytanie co wtedy według opinii psychologów jeśli dojdzie do np.zdrady. przy ograniczonym zaufaniu mniej boli. uważam ,że bycie w związku a bycie singlem to różne stany bycia. Proszę o opinię Państwa. Moje stanowisko to mieć ograniczone zaufanie do ludzi. Pozdrawiam

Dzień dobry!

W jaki sposób ograniczone zaufanie wobec partnera sprawia, że jego ewentualna zdrada powoduje mniejsze cierpienie?

Pozdrawiam!

"według opinii psychologów jeśli dojdzie do np.zdrady. przy ograniczonym zaufaniu mniej boli"- nigdy nie słyszałam tej teorii i osobiście ciężko mi się z nią zgodzić. pozdrawiam