Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pozytywny wynik scyntygrafii w kierunku uchyłku Meckela

Czy nagła utrata masy ciała (8kg w 3 miesiące bez diety i ćwiczeń), coraz rzadsze wypróżnienia (raz na tydzień- półtora), jawne krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego (hemoroidy już wykluczono), silne bóle brzucha, słabo słyszalna perystaltyka, postępujące osłabienie oraz pozytywny wynik scyntygrafii w kierunku uchyłku Meckela (występowanie tkanki żołądka w okolicy pępka) są wystarczającym potwierdzeniem jego istnienia u 30letniej kobiety? Czy objawy mogą sugerować coś poważniejszego?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Badania w RZS

W przypadku podejrzenia reumatoidalnego zapalenia stawów należy poddać się szczegółowej diagnostyce. Profil reumatyczny to badania, które pozwalają zdiagnozować choroby reumatyczne. Na wszelkie pytanie odnoszące się do badań odpowiada dr n. med. Maria Rell-Bakalarska.

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy
49 poziom zaufania

Sam uchyłek Meckela jeśli nie ma stanu zapalnego nie daje objawów. Możliwe , że pojawił się stan zapalny i wtedy konieczna jest opieka lekarza specjalisty. Utrata masy ciała w tak szybkim tempie jest zastanawiająca - należałoby wykluczyć chorobę Leśniowskiego - Crohna mającą podobne objawy do opisywanych.
Polecam zadbanie o jakośc bakterii jelitowych, niezbędnych do życia. Brak równowagi w tym zakresie rodzi bardzo poważne problemy.

pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy