Prawidłowa waga: co robić, aby schudnąć, jakie ćwiczenia?

Witam, czy jeżdżąc około 40 min (ok. 5 min normalnej jazdy potem, potem 45 s w miarę szybkiej i potem 15 s maksymalnie i tak parę razy) na rowerku stacjonarnym, mam szansę pozbyć się trochę tłuszczu? Mam 182 cm i ważę 78 kg. Strasznie gruby nie jestem, robiłem 6 weidera i trening ABS, jednak pomimo tego, że mi się mięśnie brzucha wzmocniły, to nie pozbyłem się mojego wielkiego brzucha. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o jadłospis to na śniadanie przeważnie jem dwie kromki chleba pełnoziarnistego z serem/szynką, na obiad ryż z piersią z kurczaka smażoną, a na kolację różnie. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Pomysł na uporanie się z „wielkim brzuchem” przy pomocy stacjonarnego rowerka jest bardzo trafiony!  Jak  Pan zauważył samo ćwiczenie mięśni brzucha nie wystarczy, aby pozbyć się zbędnego tłuszczu. Najlepsze efekty dają tak zwane ćwiczenia kardio - takie jak wspomniana wyżej jazda na rowerze, bieganie, pływanie, szybki marsz. Ćwiczenia te pomogą pozbyć się zbędnych kilogramów, a wtedy przyjdzie czas na rzeźbienie mięśni brzucha.

Optymalny czas trwania wysiłku to 1 godzina min. 3 razy w tygodniu, oczywiście im częściej tym lepiej. Ponadto proszę wyrobić w sobie nawyk wciągania brzucha i utrzymywania prawidłowej postawy - proszę uwierzyć, że jest to prosty i skuteczny, ale niedoceniany zabieg.

Dieta powinna opierać się przede wszystkim na: warzywach, owocach, rybach, chudym mięsie, jogurtach, jajkach, siemieniu lnianym. Węglowodany (ryż, ziemniaki, chleb) powinny być spożywane w pierwszej połowie dnia, zjedzone na noc przekształcą się w tłuszcz. Wypijanie dużych ilości wody jest niezbędne przy odchudzaniu. Najlepiej, gdy będzie to woda niskozmineralizowana. Jeżeli chodzi o alkohol to oczywiście najlepiej z niego zrezygnować. W ostatecznym bilansie najmniej kaloryczne jest czerwone wino

Życzę powodzenia!