Prawie nic nie sprawia mi przyjemności i nie mam humoru. Czy mam depresję?

Ostatnio, czyli w okresie ok. dwóch tygodni, zauważyłam zmiany w swoim zachowaniu. Nie mam na nic siły, jestem ciągle zmęczona, nie mam apetytu i często mnie coś boli, np. głowa. Prawie nic nie sprawia mi przyjemności i nie mam humoru. Wciąż jestem smutna, a z reguły jestem osobą energiczną i pełną chęci do życia. Wszystko nasila się wieczorem, a do tego dochodzi jeszcze płacz.

Witam!

Zaobserwowane przez Ciebie objawy mogą być związane z wiekiem dorastania. Zmiany zachodzące w Twoim organizmie i psychice bardzo silnie wpływają na Twoje samopoczucie i poczucie własnej wartości. Silniej działają także emocje. Każdy bodziec zewnętrzny lub wewnętrzny, może wywołać silne reakcje, np. rozpacz, smutek, przygnębienie czy płacz.

Spróbuj zajrzeć w głąb siebie i zastanów się, czy zaobserwowane problemy mogą być wynikiem dojrzewania. Możesz skonsultować się z lekarzem psychiatrą, by wykluczyć depresję i poznać podłoże swoich problemów.

Pozdrawiam