Boję się przyszłości i widzę ją w najczarniejszych barwach, sama nie wiem co mam ze sobą zrobić. Czy to depresja?

Witam, mam 18 lat i jestem kobietą. Od dwóch tygodni odczuwam ogromny smutek i przygnębienie. Najmniejsza czynność kosztuje mnie bardzo dużo wysiłku. Straciłam apetyt prawie całkowicie. Jedyne ciągle bym spała. Wszystko jest mi obojętne - to jak wyglądam,jak mi idzie w szkole i inni ludzie. Codziennie myślę o samobójstwie, chciałabym podciąć sobie żyły. Ukojenie przynosi mi alkohol, pity codziennie, po którym następują ataki histerii bądź leki przeciwbólowe czy uspokajające brane w dużych ilościach. Przyjemność sprawia mi rozcinanie własnego ciała żyletką i widok własnej krwi oraz przypalanie się papierosem. Coraz gorzej sypiam. Boję się przyszłości i widzę ją w najczarniejszych barwach, sama nie wiem co mam ze sobą zrobić…

Witam!

Opisane przez Panią zachowania są bardzo destrukcyjne. Jest Pani młodą kobietą i należałoby zadbać o Pani zdrowie fizyczne i psychiczne. Sądzę, że jest Pani niezbędna pomoc specjalistów. Dlatego zachęcam do wizyty u psychiatry, który będzie mógł sprawdzić Pani stan psychiczny. Wskazana jest także praca z psychologiem.
Autoagresja i spożywanie środków psychoaktywnych nie są rozwiązaniem problemów. W trakcie wizyt u psychologa może się Pani nauczyć, jak konstruktywnie rozładowywać emocjonalne napięcie oraz radzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Pozdrawiam