Problem z krążeniem w lewej nodze

Witam Jestem młodą osobą, która w dość szybkim czasie znacząco przytyła. Z 55kg zaniedbałam się do 71kg. Od tego czasu mam problem z krążeniem w lewej nodze. Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy to rzeczywiście przyczyna tego, że nagle przybrałam na wadze oraz jeśli przerzuce się na zdrowe jedzenie i postaram się schudnąć problem zniknie?

Dzień dobry,
większa masa ciała sprzyja powstawaniu obrzęków i zwiększa ryzyko problemów z krążeniem.

Radziłabym jednak udać się do lekarza w celu diagnostycznych. Warto zrobić usg doppler, aby ocenić co się dzieje w układzie krążenia. Fakty są takie, że po ciąży mogą pojawić się problemy z żylakami, które mogą dodatkowo nasilić się pod wpływem nadmiernej masy ciała.

Ciężko powiedzieć mi ile powinna Pani schudnąć, bo nie znam Pani wzrostu. Schudnąć Pani powinna, ponieważ ważne jest, aby przy problemach z krążeniem utrzymywać prawidłową masę ciała. Warto udać się do dietetyka, który oceni ile powinna Pani schudnąć i pomoże w zaplanować drogę do celu,

Życzę powodzenia!

Pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska