Problem z obudzeniem się u 18-latka

Mam problem z obudzeniem się. Jeśli muszę wstać na ustaloną godzinę jest to niewykonalne abym wstał samodzielnie, nie słyszę budzika, a jeśli już to włączam po omacku drzemkę za każdym razem. Jeśli ktoś mnie budzi to też jest trudne bo trzeba mną szarpać i wgl długo czasu to zajmuje. Zazwyczaj nie chce mi się spać jakoś bardzo, ale kiedy już zasnę to mogę spać nawet 15 godzin. Nie wiem gdzie leży przyczyna, w jakiej dziedzinie medycyny, chociaż sypiam różnie to nie niedospanie.

W takich sytuacjach problem najczęściej ma podłoże psychologiczne. Głownie motywacji i zdolności do samodyscypliny. Zachęcam do spotkania z psychologiem.