Problem z partnerem w komunikacji rodzinnej

ON zapisal cała rodzinke do poradni bo twierdzi ze matka jest nienormalna i trzeba jej odebrac dziecko.Panie psycholog nie stwierdzily zadnych nieprawidlowosci.Facet ubliza, nawet przy swiadkach w kazdej okazji i kazdemu.Sama padłam ofiara jego nienawisci i agresji, wykazuje typowe symptomy psychopaty...Kto wiec ma jej pomoc skoro nawet psycholozki dały sie nabrac na sympatycznego tatusia??? DZIECKO cierpi, szantazowane, ograniczane a matka jest bezsilna bo sama sie z tym mierzy...!!!!

Witam
Z tego co Pani opisuje , wygląda , że dużo jest między Wami trudnych emocji, żalów, słów, które mocno zraniły. Dziecku na pewno nie pomoże Wasza walka , najlepiej- (, choć teraz pewnie wydaje się się to bardzo trudne,) spróbować- , (gdy emocje trochę opadną, )- się porozumieć. Dziecko potrzebuje obojga rodziców, nie jest w stanie zrozumieć dlaczego toczycie walkę i o co chodzi i nie należy przy dziecku źle mówić o ojcu czy mamie , bo dla niego jacy by rodzice nie byli, oboje będą ważni zawsze. Najszybciej pomoże Wam specjalista mediator rodzinny, psycholog, który pomoże dojść Wam do porozumienia.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psycholog

Mgr Beata Szymik Psycholog, Zabrze

Po pierwsze warto uświadomić koleżance, że nie musi się z tym mierzyć sama. Może korzystać z pomocy zarówno bliskich jak i profesjonalnej. Może iść do psychologa i wzmocnić się na tyle by móc wprowadzic jakieś zmiany. Pomoc może także uzyskać w Ośrodku/Punkcie Interwencji Kryzysowej gdzie oprócz psychologa będzie mogła skorzystać z pomocy prawnika, pracownika socjalnego czy innych specjalistów. Pierwszą rzeczą jest uświadomienie że nie musi się mierzyć z tym sama a może korzystać z pomocy.
Beata Szymik