Agresja u młodego mężczyzny a trudna sytuacja rodzinna

Nie wiem kogo się poradzić, mój chłopak pod wpływem silnych emocji jest agresywny, jego matka wg mnie jest dziwna , dzwoni do mnie i obraza moja rodzine i zarzuca mi ze od kiedy on spotyka sie z zemna jest nie zniesienia , nastawiam go przeciwko niej i calej jej rodzinie a prawda jest taka ze on maja 15 lat musial zaczac pracowac bo w domu nie mial co jesc, ma 22 lata a matka szantazuje go ze moze mieszkac jesli bedzie jej dawal wszystkie pieniadze, co robic?

Witam,
Chłopak jest między młotem i kowadłem i nie mam uprawnień,by przychylac się do którejś ze stron,ale jeśli chcesz poradzę Ci,byś nie podtrzymywała w chłopaku złości do matki lecz starała się nauczyć go mediowania warunków wspólnego zamieszkiwania z mamą.Moze wspomóc się również pomocą psychologa ew.mediatora/są takie stowarzyszenia ,można popytać o zasady korzystania z usług/,który ten problem z nim przepracuje.Jeśli sprawa jest rażącym naruszeniem jego praw,także można skorzystać z pomocy prawnej/biura porad obywatelskich/,gdzie wskażą właściwą drogę rozstrzygnięcia problemu.
W mojej ocenie nie ma podstaw do oddawania całości dochodów a jedynie współfinansowania określonych wydatków.Wreszcie,gdy jest w rodzinie niedostatek,należy się wsparcie z opieki społecznej.
Mam nadzieję,że wskazałam sposoby ,które do tego służą.Resztę mozna powierzyć psychologom.
Serdecznie pozdrawiam.

Witaj serdecznie. Postaraj się przekonać swojego chłopaka aby się usamodzielnił. Jeśli nie odniesiesz skutku we własnym zakresie to spróbuj zaproponować mu wizytę u Coacha - specjalista który zajmuje się po prostu nauczaniem - "jak funkcjonować" w życiu społecznym. Doradzi, pomoże, znajdzie rozwiązanie z tej trudnej sytuacji. Oprócz wizyty tradycyjnej można również udzielić porad Internetowe - w tym wypadku zachęcam do skorzystania z moich usług :) Z chęcią pomógłbym przy rozwiązaniu tej sprawy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
MOJE USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/gabinetdawidkk/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/