Problem z zębami u 2,5-letniej córki z autyzmem i opóźnionym rozwojem

Witam.Moja 2.5 letnia córka ma problem z ząbkami tz ma dziurki w górnych 5.Nie wiem co mam robic poniewaz jest dzieckiem z autyzmem i opźnionym rozwojem i nie otworzy nam buzi w gabinecie bo ja mam problem aby obserwowac jej ząbki.Nie zasygnalizuje mi że ja bola ponieważ nic nie mówi.Ostatnio zauważyłam,że jak zje coś słodkiego to wkłada raczki do buzi i płacze to musza ja bolec.Prosze o porade co mam w takiej sytuacji zrobić?

Witam.Leczenie dzieci autystycznych jest niezwykle trudnym wyzwaniem dla lekarza dentysty. W niektórych krajach np. w USA, personel gabinetu stomatologicznego odbywa specjalne kursy szkoleniowe, na których pedagodzy uczą lekarzy i asystentki specjalistycznego podejścia do pacjentów. W przypadku Pani córeczki dochodzi jeszcze bardzo młody wiek dziecka. Na pewno trzeba spróbować zbadać dziecko, by zobaczyć jak reaguje na taką sytuację, jeśli nie będzie współpracowało, trzeba pomyśleć o narkozie.