Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwości leczenia autyzmu w Polsce

Wedlug panstwa, czy opieka zdrowotna w Polsce dla dzieci z autyzmem jest wystarczajaca albo nie odbiega od opieki w USA? Jakie sa mozliwosci leczenia w Polsce. Jestem w USA i wlasnie podjalem decyzje o powrocie do kraju, ale dzis dowiedzialem sie, ze lekarz zdiagnozowal u mojego dziecka autyzm, nie wiem co robic? Prosze o fachowa porade! Dziekuj!
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Rodzeństwo dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rodzeństwie dzieci autystycznych.

Witaj serdecznie. Autyzm to zaburzenie rozwoju - które z reguły się nie leczy a rehabilituje / przystosowuje do życia / terapeutyzuje.

W Polsce są jak najbardziej dostępne możliwości takich terapii / edukacji. Jest coraz więcej szkół i ośrodków przystosowanych do pracy z osobami autystycznymi.

Pozdrawiam i zapraszam na swój blog i Facebook :)
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk

0

Tak, w Polsce istnieje dobry dostęp do leczenia/rehabilitacji dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Psycholog posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe.
0

Każdy kraj ma własne doświadczenia terapeutyczne.W każdej jednostce chorobowej, zwłaszcza przy autyźmie przeolbrzymią rolę odgrywa terapeuta pracujący z dzieckiem i nie ukrywajmy współpracujący rodzice.Należy przypomnieć, że przy autyźmie współwystępują trudności z ustaleniem diety pokarmowej dla dziecka /więc co można zrobić w Pana sytuacji-przeprowadzić u dziecka badania w tym kierunku, ustalić dietę i terapię dla dziecka/.Powodzenia, bo to trudna droga.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Nie wiem jak jest opieka zdrowotna w USA ale od kiedy mam okazję obserwować tę w UK to dochodzę do wniosku, że w PL jest bardzo dobrze.
Opieka państwowa to przede wszystkim lekarz rodzinny oraz poradnia psychologiczno pedagogiczna gdzie można dostać się na zajęcia wczesnego wspomagania i szereg innych w zależności od możliwości poradni.
Terminy do lekarzy specjalistów są długie ale to też zależy od placówki.
W szkołach na podstawie orzeczenia dostosowuje się naukę do możliwości ucznia oraz organizuje wsparcie specjalistyczne na terenie szkoły.
Można starać się o uzyskanie stopnia niepełnosprawności dziecka i rentę, a wtedy też o środki na terapię z funduszy dla osób niepełnosprawnych.
Jeśli ma się możliwości finansowe to prywatnych gabinetów i placówek z różnorodną terapią jest mnóstwo.
Proszę nie zapominać, że terapia to podstawa oraz to, że musi być systematyczna, wieloaspektowa oraz na stałe.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy