Problemy emocjonalne i brak apetytu u 17-latki

Moja 17 letnia córka odkąd zaczęła nauke w LO pomimo ze jest dobrą uczennicą ma problemy emocjonalne.Rano jest jej niedobrze, idzie do szkoły bez śniadania,w szkole też nie jest w stanie nic zjeść i do godz. 15 jest praktycznie na czco.Często pobolewa ją żołądek,kilka razy przed wyjściem do szkoły zwymiotowała-jaj mogę jej pomóc?

Witam serdecznie,
Przede wszystkim proszę porozmawiać z córką - może w szkole dzieje się coś, o czym córka Pani nie powiedziała do tej pory? Może spotyka ją coś złego ze strony rówieśników lub Pani córka ma problem z jakimś nauczycielem? Stres wynikający z takich przyczyn może powodować objawy, o których Pani napisała.
Jeśli jednak nie ma żadnej konkretnej przyczyny samopoczucia Pani córki, to warto zaproponować jej wizytę u psychologa, gdyż wyżej wymienione objawy mogą mieć tło nerwicowe.
Pozdrawiam

Mgr Katarzyna Garbacz

Szanowna Pani,
taka reakcja może być wynikiem stresu. Pomoc może Pani rozmową na temat uczuć i myśli jakie córce towarzyszą w związku ze szkołą. Proszę posłuchać co córka ma do powiedzenia, bez oceny, dawania rad, umniejszania problemu.
Proponuję także wizytę u psychologa lub psychoterapeuty i ewentualnie po konsultacji u psychiatry.

Pozdrawiam,
Agata Kulpa-Kulpińska