Problemy hormonalne a wzrost wagi

Witam. Od wielu lat borykam się z problemami hormonalnymi i jestem pod stałą opieką ginekologa. Przyjmuję tabletki hormonalne, aby regulować cykl. Częste zmiany leków, problemy z metabolizmem i brak wiary w poprawę stanu zdrowia sprawiły, że na przestrzeni 6 lat przytyłam ok. 20kg. Ostatnio wykonałam bilans składu ciała. Przy wzroście 171cm ważę 77kg, a przemiana materii wynosi zaledwie 1300kcal. Jak w takim razie schudnąć?

Aleksander Ropielewski

Nie udzielę prostej i jednoznacznej odpowiedzi poniewaz mam za mało informacji. Proponuję kontakt z dietetykiem, endokrynologiem, a być może również z psychologiem aby móc zadziałąć kompleksowo. Ważne jest ustalenie właciwego leczenia, strategii żywieniowych oraz zachowanie motywacji.