Wahania wagi po 30-tce u kobiety

Witam, mam 30 lat i przez lwią cześć życia byłam szczupła, mogąc jeść wszystko na co miałam ochotę, w ilościach imponujących nawet płci brzydkiej. Niestety, od mniej więcej roku pokaźnie przytyłam, pomimo, iż staram się ruszać i znacznie ograniczyłam niezdrowe jedzenie, typu zupki chińskie (na jakich się wychowałam). Pomimo tego, nie widzę różnicy w masie ciała. Moja przemiana materii się zatrzymała,brzuch nadęty. Proszę o radę co jeść by przyspieszyła? Pozdrawiam!

Najlepiej będzie jeżeli celem dobrania diety wybierze się Pani do specjalisty, który zleci odpowiednie badania biochemiczne i przeanalizuje skład ciała. Oczywiście zmiany metabolizmu mogą być związane z wiekiem i stanem fizjologicznym, nie należy jednak takich sygnałów lekceważyć i sprawdzić czy np. waga nie jest objawem towarzyszącym niedoczynności tarczycy. Niezależnie jednak od tego czy jest Pani szczupła czy ma Pani problemy z paroma nadmiarowymi kilogramami, to podstawowym zagadnieniem jest prawidłowe odżywianie mające na celu utrzymanie zdrowia. W ramach szybkiej porady na metabolizm pozytywnie wpłynie na pewno spożywanie dużej ilości warzyw, owoców cytrusowych i świeżego ananasa. Proszę także zadbać o to, ażeby w ramach produktów zbożowych dominowało pełnoziarniste pieczywo i kasze oraz sugerowałabym rezygnację z przekąsek, fast-foodów i słodyczy.

Oczywiście są produkty przyspieszające tempo metabolizmu i przemianę materii jednak to może nie wystarczyć. Najlepiej będzie udać się do dietetyka w swoim rodzinnym mieście, aby przeprowadzić wywiad chorobowo-żywieniowy. Wcześnie warto wykonać podstawowe badania takie jak morfologia krwi, poszerzone o TSH, skontrolować kwestie ginekologiczne - problem z masą ciała może leżeć wszędzie. Najczęściej jednak wiąże się z błędami w odżywianiu - a wspomniała Pani o wychowaniu się na zupkach chińskich więc może najlepiej zacząć od przyglądnięcia się swojej diecie.

Witam. Najlepszym rozwiązaniem byłoby udać się do dietetyka, który na podstawie szczegółowego wywiadu chorobowo-żywienowego ułoży odpowiednią dietę .
pozdrawiam