Problemy trawienne u 28-letniej osoby

Witam,mam28 lat(k.) od ok 3 lat borykamy się z problemami trawiennymi-zdiagnozowano u mnie drażliwość jelita. Teraz obiawy ustąpiły aczkolwiek pojawily mi się na skórze,głównie twarzy bolące wypryski o dużym nasileniu mające charakter zapalny. Nie jestem typem hipohondry ka ale podejrzewam ze moje rozliczne obiawy... mogą wskazywać na rozrost drożdżakow i problemy z cera są bezpośrednio związane z problemami jelit. Jakie ewentualne badania mogę wykonać w kierunku zaatakowana organizmu grzybami ?

Dzień dobry,

obecność drożdżaków najlepiej zbadać za pomocą testów pozwalających na wykrycie wyraźnie podwyższonego poziomu przeciwciał igC candida oraz IgM.

Najlepiej jednak zacząć od spotkania się z lekarzem, który powinien przeprowadzić dokładny wywiad oraz zlecić badania krwi i ewentualnie stolca.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Jeśli chodzi o temat kandidy/kandydozy czy cokolwiek Pani wyczytała:
https://www.facebook.com/poradnialubczyk/
Film w ostatnim wpisie powinien rozwiać Pani wątpliwości.

No.1. Proponuję Pani udać się do dermatologa.
No.2. Czy wykonywane były u Pani badania w kierunku Celiakii? Jeśli nie to może warto o to zapytać właśnie u lekarza.

I tu nie chodzi o bycie hipochondrykiem czy też nie. Po prostu szukając pomocy nie należy wierzyć we wszystko, co znajdzie się w internecie/przeczyta w gazecie/usłyszy od koleżanki.
Ciągle największym autorytetem są lekarze. Dermatolog powinien zaproponować Pani konkretne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.