Problemy z bezsennością u 20-latka

Witam. Mam 20 lat i mam poważne problemy z bezsennością od kilku miesięcy. A mianowicie. Od pewnego czasu gdy przychodzi wieczor i trzeba isc spac ogarnia mnie jakiś lęk że jutro moge sie juz nie obudzić i nie zasypiam przez kolejne kilka godzin. Rano gdy wstaje wzsystkiego mi sie odechciewa , nie mam humoru,apetytu mowiac krotko nie chce mi sie zyc. Jestem totalnie rozkojarzony , nie zapamietuje prostych czynnosci ktore wykonywałem kilka minut wcześniej. Prosze o jakies wskazówki . Pozdrawiam

Przyczyn bezsenności jest wiele i nie należy jej bagatelizować. Np. bezsenność może być objawem depresji i wtedy należy leczyć depresję a nie bezsenność samą w sobie.
Proponuję udać się na konsultację do psychiatry, taki sam lekarz jak każdy inny więc nie należy się krępować. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł określić przyczyny bezsenności, postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pana objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.