Problemy z koncentracją i pamięcią po urazie głowy

Witam! W ubiegłym tygodniu, doznałam urazu głowy, miałam rozciętą skórę, krwawiła. Tuż przed wypadkiem miałam zanik w pamięci. Zabrali mnie do szpitala, zrobili tomografię, wyniki zadowalające. W wywiadzie pomyliłam utratę pamięci z utratą świadomości (w praktyce nigdy nie miałam z tym do czynienia). Po urazie martwi mnie to, że trudniej mi jest formułować to, co chcę powiedzieć. Czasem zapominam słowa, których wcześniej użwałam dosyć często. Czy coś muszę z tym zrobić czy na razie zaczekać?

Witam!
Polecam zgłosić się na ponowną kontrolę do lekarza neurologa. W trakcie wizyty proszę opowiedzieć o problemach, jakie ujawniły się po urazie. Może Pani również skorzystać z konsultacji neurologopedy. Ten specjalista zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń mowy spowodowanych m.in. uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Pozdrawiam