Problemy z odchudzaniem u 22-latki

ważę 48 kilo wzrost 159 cm jem 1000 kalori i nie mogę schudnąć bo chce bo mam dużo tłuszczu na rękach i udach

Dzień dobry. Pani masa ciała jest za niska. Dieta 1000 kcal nie należy do diet, które mogą dostarczyć wszystkich niezbędnych składników pokarmowych dla organizmu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji np. z psychodietetykiem. Zapraszam na moją stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Pani masa ciała jest bardzo niska, ograniczanie jedzenia nie pomoże, a może i zaszkodzić! Przede wszystkim proszę postawić na regularne uprawianie sportu - to wysmukli Pani sylwetkę i równomiernie rozłoży proporcje ciała. Co do diety - najważniejsze, aby przestała Pani liczyć kalorie, a zwróciła uwagę CO znajduje się na talerzu. Proszę zrezygnować ze słodyczy i przetworzonego jedzenia oraz słodkich napojów i soków, a postawić na świeże produkty - warzywa, mięso, jaja, ryby, grube kasze, zdrowe tłuszcze - masło i oliwę, orzechy i pestki. Polecam też 2 łyżki tranu dziennie. Efekty na pewno będą szybko widoczne.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę wykonać analizę segmentową składu ciała, wyniki badań pokażą gdzie jest zlokalizowany tłuszcz i w jakiej ilości. Jeżeli jest nadmiar tkanki tłuszczowej dietetyk zleci dietę, ale Twoja waga jest niska. Pozdrawiam