Problemy z przytyciem i przyswajaniem pożywienia

Mam problem z przytyciem probowałem wszystkiego jadlem 5 psilkow dziennie duzo tez cwicze aby masy nabrac ale waga ani drgnie Mam problem z przyswajaniem pozywienia

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Ilość posiłków to nie wszystko. Należałoby wyliczyć Pana zapotrzebowanie na energię i składniki pokarmowe na podstawie masy ciała, wzrostu, wieku i ilości i rodzaju treningów, a następnie ocenić jaka jest podaż tych składników z dietą. W celu zwiększenia masy ciała należy dostarczać z pożywieniem minimalnie więcej energii niż wynosi nasze zapotrzebowanie. Jeżeli nadal nie będzie przyrostu masy ciała, można wykonać podstawowe badania, ktore ocenią czy występują niedobory wskazujące na zaburzenia wchłaniania w jelitach.
Pozdrawiam