Problemy z seksem: czy mogą mieć duży wpływ na koncentrację?

Jestem studentem. Mam 22 lata. Problem z seksem polega na tym, że z partnerką, z którą jestem już przeszło dwa lata, nie mam normalnego współżycia. Pieszczoty są, ale w większości to ja działam. Nie mam zbyt dużej satysfakcji z takiego seksu, a co za tym idzie brakuje też właściwego rozładowania napięcia. Ta trudna sytuacja trwa od początku naszego związku. Stopniowo partnerka otwiera się w tym temacie. Dochodzi do tego kiepska częstotliwość naszych spotkań - średnio w weekendy, co dwa tygodnie, czasem na dłuższy okres. Napięcie seksualne często rozładowuję sam. Dużo myślę o seksie i nachodzi mnie smutek, czasem złość. Chciałbym, aby seks był czymś normalnym w naszym związku. Przechodząc do sedna, chodzi o to, że mam duże problemy z nauką. Poświęcam na nią mnóstwo czasu, ale to czas stracony. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę skupić się na temacie i mam kiepską koncentrację. Może to kwestia materiału, który trzeba przyswoić, ale kiedyś było łatwiej. Dziś nie mam ochoty się uczyć. Gdy zaczynam naukę, często odbiegam myślami od tematu i zaczynam robić cokolwiek, byle się nie uczyć. Nie wiem co zrobić. Nie jestem w stanie sobie z tym poradzić. Powinienem udać się do specjalisty? Psychologa? Seksuologa? Mój problem ma w ogóle związek z seksem? Proszę również o jakieś wskazówki odnośnie mojego problemu z seksem. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem nie rozładowanego napięcia seksualnego może powodować różne dolegliwości. W Pana przypadku mogą to być problemy związane z koncentracją czy zaburzenia emocjonalne.Zaburzenia emocjonalne mogą mieć także związek z masturbacją. Oczywiście może Pan zwrócić się z problemem do seksuologa w celu regulacji nadmiaru napięcia seksualnego, jednakże najprostszym i podstawowym sposobem będzie szczera rozmowa z partneką. Wyjaśnienie jej, że nie zaspokojony popęd seksualny i nadmierne napięcie seksualne jest przyczyną problemów w Pana funkcjonowaniu.

Jeśli partnerka jest stanowczo zadeklarowana przeciwko współżyciu to można poruszyć temat pettingu, podczas którego zostanie wzmocniona wasza więź oraz rozładowane zostanie napięcie seksualne. Jeśli źle znosi Pan opisaną sytuację to należy podjąć kroki w celu poprawy samopoczucia i wydajności pracy umysłowej.
Proponuję porozmawiać o problemie z partnerką, konsultacja z seksuologiem jest jednym z poźniejszych kroków.

Redakcja abcZdrowie.pl