Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze snem i stosowanie leku Trittico

Witam, w nocy nie mogę zasnąć trwa to już od kilku lat. Lekarze przepisywali mi różne leki które pomagały na 2 dni lub w ogóle. Od paru miesięcy stosuje lek trittico, który mi pomagał w dawce około 300mg po 1 godz później 2,3 aż dalej nie śpię. Czy mogę zwiększyć dawkę leku jak tak to do jakiej ? (Mam po 150mg) lub jaki inny lek mógłby mi pomóc? Nie ważne czy uzależnia i jak się po nim czuje po prostu chce sie wyspać ! Pytam tutaj może jakiś lekarz będzie mądrzejszy od rodzinnego pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Skuteczność maseczek ochronnych

Kiedy pojawiają się jakieś informacje o epidemiach, z aptek błyskawicznie znikają maseczki ochronne. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy mogą nas np. ochronić przed świńską grypą?

Mgr Agata Wons Psycholog, Katowice
35 poziom zaufania

Od kilku lat cierpi Pan na poważne trudności ze snem, na które nie pomagają żadne leki, dlatego przydałaby się jakaś pogłębiona diagnoza lekarska, poparta badaniami (neurolog, psychiatra). Wtedy też lekarze mogliby zaproponować nowy lek lub inną dawkę obecnie przyjmowanego. Obecna dawka wyznaczona przez lekarza rodzinnego powinna być wystarczająca i nie należy jej samodzielnie zwiększać. W zaburzeniach snu zalecana jest też konsultacja psychologiczna, a po niej zazwyczaj podjęcie psychoterapii.

0

Witam, proponowałbym zamiast zwiększania dawki, zastosowanie specjalnych
nagrań terapeutyczny wprowadzajęcych w zdrowy sen. Nagranie te nie uzależniaję a dodatkowo obniżają poziom stresu. Proszę to przemyśleć.
Pozdrawiam

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy