Problemy ze snem i wrażliwość na dźwięki

Dzień dobry. Od kilku lat mam problemy ze snem , gdyż wszystko przeszkadza mi zasnąć -chodzi o dźwięki,od muzyki zza ściany sąsiadów, przez chrapanie ,Szczekanie psa gdzieś na dworze po przejeżdżające po ulicy tramwaje. Te dźwięki sprawiają też, ze jestem strasznie poirytowana, wręcz dostaje szału, myślę o nich też w dzień i nie potrafię zignorować. Rośnie mi tylko nienawiść do ludzi. Czuje się zmęczona. Dodam że biorę również antydepresanty i nie chciałabym do nich "dodawać" kolejnych...

Chwila tuż przed zaśnięciem to moment w którym do naszej świadomości przedostają się często trudne i ważne sprawy. Skupienie się na hałasie może mieć na celu odwrócenie Pani uwagi od tych trudnych kwestii i utrzymanie ich poza Pani świadomością. Wprowadzenie leków byłoby moim zdaniem pochopnym działaniem. Proponuję omówić to z Pani psychoterapeutą.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza