Donepex a problemy ze snem i zaburzenia świadomości

Mama bierze donepex nie śpi po nocach w dzień ma przywidzenia nie poznaje w ciągu dnia najbliższych , . czy po zmianie leku te dolegliwości ustąpią czy reakcje będą takie same? Czy takie problemy jak właśnie bezsenność czy przywidzenia mogą być spowodowane zażywaniem leku donepex? I jeśli tak to czy donepex to rzeczywiście skuteczny lek, skoro aż tak głęboko ingeruje w organizm mojej mamy? Boję się, żeby preparat bardziej jej nie zaszkodził niż pomógł... To nie jest tak, że nie wierzę lekarzom, którzy zalecili mamie stosowanie donepexu, ale z drugiej strony każdy może się pomylić. I jeszcze chciałabym zapytać czy takie objawy jak ma mama to rzeczywiste skutki uboczne stosowania donepexu czy występują one tylko u mnie i są powodem do niepokoju? Naprawdę nie wiem już co o tym myśleć... Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza neurologa lub lekarza psychiatry, po badaniu będzie można zastosować odpowiednie postępowanie.