Zapytaj lekarza

7 1 6 , 7 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze snem, zawroty głowy oraz drętwienia i mrowienia lewej części ciała

Od roku odczuwam problemy ze snem. Początkowo był to jedynie kłopot ze wstawaniem; niezależnie od ilości przespanych godzin czułam się zmęczona i senna. Problem zaczął narastać; kłopoty z zasypianiem pomimo stosowanych ziół, sportu, lampki wina... Chcąc uniknąć problemów w szkole - postanowiłam odwrócić zegar biologiczny i kłaść się spać w południe. Trafiłam do szpitala z powodu omdlenia. Od tamtej pory czuję drętwienie i mrowienie lewej części ciała, a później zawroty głowy. Wyniki w normie...
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Dzień dobry!
Problemy, o których Pani pisze mogą mieć różne podłoże. W pierwszej kolejności należy poszukać przyczyn w ciele, czyli udać się do lekarza pierwszego kontaktu, ewentualnie neurologa. Trudności ze snem mogą się wiązać np. z problemami hormonalnymi.
Jeśli jednak nie uda się wyjaśnić somatycznego podłoża zaburzeń, proszę udać się do psychiatry. Być może trudności, o których Pani wspomina wiążą się z napięciem, stresem, zmianami w Pani życiu... Warto skonsultować się z psychiatrą, być może kolejnym etapem będzie praca terapeutyczna bądź udanie się do poradni leczenia zaburzeń snu.
Jest wiele możliwości, proszę się nie poddawać!
Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy