Próchnica u 3,5-latki a konieczność leczenia w narkozie

Witam panstwa moja corka ktora ma 3,5 latka ma pruchnice dwoch jedynek gornych I jedna dwojke gorna I ostatni zabek na dole. Dentysta powiedzial ze moze zrobic zabki ale musi uspic corke anastezjologicznie I wtedy na spokojnie zrobi jej zabki a ja nie wiem co o tym myslec poniewaz boje sie o nia nie wiem czy to jest bezpieczne dla niej I jakie sa powiklania.On mowi zeby sie nie przejmowac ze bedzie przy tym lekarz ze wszystko bedzie dobrze. Nie wiem co robic?Przeciez te zabki sa mleczne I wyleca

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

zęby mleczne należy leczyć - powikłania próchnicy mogą występować pod postacią schorzeń narządu wzroku, nerk, serca, stawów
swoje zęby też Pani leczy - a przecież kiedyś wylecą
MLECZNE ZĘBY Z PRÓCHNICĄ RÓWNIEŻ BOLĄ - proszę o tym pomyśleć - nie leczenie ubytków przysparza dziecku BÓLU
czy konieczny jest wybór leczenia w znieczuleniu ogólnym - trudno odpowiedzieć nie znając zachowania pacjenta
jedno jest pewne - można na jednej wizycie bez stresu i bezpiecznie dla pacjenta - wyleczyć wszystkie ząbki
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam panią!
No tak, ząbki są mleczne, ale jeszcze trochę pobędą i szkoda, żeby za wcześnie wyleciały, ponieważ one są też potrzebne do zdrowego rozwoju tych stałych ząbków. 3,5 latka nie da sobie zrobić tylu ząbków naraz i dlatego trzeba poddać ją narkozie. Nie jest to jakieś trudne znieczulenie do zrobienia i jeżeli jest dziecko monitorowane przez lekarza anestezjologa (a musi przy znieczuleniu ogólnym on być) i jak widzę jest to za naszą zachodnią granicą to moim skromnym zdaniem może być pani spokojna o zdrowie córeczki.
Pozdrawiam.

Zęby mleczne, mimo iż wypadną, są tak samo ważne jak zęby stałe. Zbyt wczesne ich usunięcie grozi powstaniem wad zgryzu. Z kolei zaniechanie ich leczenia - bólem i chorobami ogólnymi.
W zależności od tego czy Pani dziecko współpracuje z dentystą można zastosować różne rozwiązania: narkoza, sedacja lub leczenie 1 zęba na 1 wizycie.