Prośba o opinię na temat diety Dukana

Witam, mam pytanie odnośnie diety dukana. Koleżanka poleciła jako że są szybkie efekty a zależy mi by schudnąć (zwłaszcza brzuchu, boczki i uda) do wesela które odbędzie się w czerwcu. Słyszałam wiele różnych opinii - dobrych i złych na temat tej diety i zastanawiam się czy warto. Jestem zmotywowana, potrzebuje tylko czegoś co da spodziewany efekt. Miewam problemy z zapaleniami pęcherza w związku z czym potrzebuje diety nie obciazajacej układu moczowo-płciowego. Będę ogromnie wdzięczna za porady

Lek. Tomasz Budlewski

Dieta ta jest przeciwwskazana dla osób z chorobami nerek. Bazą tej diety jest białko, które w nadmiernej ilości obciąża nerki. Odradzam tą dietę w Pani przypadku. Proszę skorzystać z porady dietetyka i zastosować zbilansowaną dietę połączoną z wysiłkiem fizycznym. Na pewno będzie zdrowsza i da trwalsze efekty. Im szybciej Pani chudnie tym szybciej po diecie kilogramy wracają.

Witam, przychodza do mnie osoby, które stosowały wcześniej dietę Dukana. Borykają się one z problemami zdrowotnymi i efektem jojo, dlatego stanowczo odradzam, tym bardziej, że ma Pani problemy z pęcherzem moczowym. Ja polecam jedyna wg mnie zdrową diete opierająca sie na diecie śródziemnomorskiej, zalecaną przez Instytut Żywności i Żywienia PAN. Udział białka wynosi 80% należnej masy ciała. Np. jeśli ktoś waży 90 kg, a powinien ważyć 70 kg, to obliczamy: 70 x 0,8 = 56 g białka w diecie.

Przy odchudzaniu ważna jest odpowienio niska kaloryczność diety oraz proporcje białka, węglowodanów i tłuszczu. Dobrze zbilansowany jadłospis opiera się na wyliczeniach uwzględniajacych wiek, masę ciała, płeć, stan zdrowotny, aktywność fizyczną oraz odpowiedni dobór i różnorodność potraw. Opracowanie skutecznej diety wymaga wielogodzinnej pracy. Mam w swojej ofercie stosunkowo tani jadłospis on-line. Zapraszam na moją stronę do zapoznania się z ofertą. https://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/jadlospis-on-line/

Dzień dobry!

Odradzam stosowania diet typu Dukan. Jest to dieta niefizjologiczna, która może wpłynąć na pogorszenie pracy m.in. wątroby i nerek (ze względu na dużą zawartość białka i ograniczenie węglowodanów). Stosowanie tej diety najczęściej powoduje początkowy spadek masy ciała, ale również jej ponowny wzrost po niedługim czasie.
Polecam zapoznać się z ogólnymi zasadami prawidłowego żywienia, które można znaleźć w poniższej zakładce //diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska