Proszę o dietę, bym mogła schudnąć

Witam. Mam 19 lat. Ważę 57 kg mam 161 cm wzrostu i tzw. "boczki". Chciałabym schudnąć ok. 4 kg. Próbowałam głodować, ale nic się nie zmieniło. Bardzo proszę o jakąś dietę, z góry bardzo dziękuję.
ponad rok temu

Witam!

Pani BMI jest w normie - nie ma Pani nadwagi! Nie musi się Pani odchudzać.

Polecam serwis abccwiczenia.pl. Znajdzie tam Pani przykładowe ćwiczenia przydatne w kształtowaniu konkretnych partii ciała. Dowie się Pani także, jak je wykonywać, aby zminimalizować ryzyko urazu. W materiałach "Warto wiedzieć" dostępne są artykuły dotyczące specyfiki odżywiania w czasie treningu.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach, wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni),
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha),
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Musi się Pani kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Przede wszystkim proszę się nie głodzić!

POZDRAWIAM CIEPŁO!

Witam. Pani masa ciała (wg BMI) znajduje się w normie. Proszę pamiętać, że w diecie oprócz kalorii istotne są inne składni tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60% z węglowodanów, 25% z tłuszczu i 15 % białka. Przemianę materii poprawiają m.in przyprawy ziołowe, produkty bogate w błonnik, owoce cytrusowe. Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska