Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o interpretację wyniku na różyczkę

Witam. Mam 30 lat i wczoraj odebrałam wyniki badań na różyczkę. Dodam, że jestem w 10 tygodniu ciąży. A więc IgG 29,1 IU/ml, IgM 10,0 AU/ml. Proszę mi powiedzieć, czy z wyżej wymienionych wyników wynika, że jestem odporna na ten wirus, czy nie? Mam dziecko w wieku przedszkolnym i nie wiem, czy nie zarazi się w przedszkolu różyczką.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Niestety, interpretacja podanych przez Panią wyników nie jest możliwa, gdyż nie podała Pani wartości norm stosowanych w laboratorium, w którym badanie było wykonywane. Każde laboratorium posiada swój własny zakres wartości referencyjnych, dlatego bez tej informacji wynik jest bezwartościowy.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy