Przebieg choroby Trimetyloaminurii

Witam, moje pytanie dotyczy choroby jaką jest Trimetyloaminuria, czyli zespół odoru rybnego. Jak wiadomo jest to choroba genetyczna dziedziczona od członka rodziny i tu moje pytanie, czy tą chorobę ma się od urodzenia i od razu są widoczne jej objawy czyli zapach czy można na nią zachorować w każdym wieku nie mając wcześniej objawów? Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo nasilenia objawów w okresie dojrzewania. Możliwe są także epizody remisji. W przypadku podejrzenia choroby proszę udać się do lekarza.