Przeciążenie przy intensywnych ćwiczeniach fizycznych

Dzień dobry.Około tydzień temu zacząłem bardzo intensywnie ćwiczyć...brzuszki,pompki,a także podnoszenie ciężarku(5kg).I właśnie dzisiaj kiedy podnosiłem ten 5-kilowy ciężarek...poczułem takie dziwne chrupanie(nie było go słychać)...a potem szczypienie.Zależy mi na dalszych ćwiczeniach..ale zdrowie jest ważniejsze.I pytanie do pana:Co mogę z tym zrobić.Nie jestem osobą pełnoletnią ale bardzo,bardzo proszę pana o odpowiedź :) Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Jedyne co mogę Pau zalecić w tej sytuacji to kontakt z odpowiednim specjalistą. Jeżeli już pojawił się problem z uczuciem rwania, szczypania, kłucia to urazu nie należy bagatelizować, tylko koniecznie udać się na konsultację do ortopedy. Jeżeli chce Pan nadal trenować to proszę koniecznie znaleźć sobie trenera, który pomoże Panu dobrać odpowiedni plan, intensywność i poinstruuje odnośnie podstawowych zaleceń żywieniowych podczas treningu. Ćwiczenia mające na celu kształtowanie sylwetki to poważne obciżążenie dla organizmu i nie powinny być wykonywane bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy, gdyż mogą wtedy zrobić zdecydowanie więcej krzywdy aniżeli pożytku. Należy dobrać odpowiednie ćwiczenia co do intensywności, robić między nimi przerwy aby organizm mógł się zregenerować oraz dostarczyć z dietą tych wszystkich składników, ktore zużywane są podczas treningu i w okresie regenracji. Nie powinien Pan opierać się też wyłącznie na internecie - choć można znaleźć wiele cennych informacji to Pana trening powinien obejrzeć ktoś doświadczony, kto oceni Pana technikę i ją skoryguje. Zła technika wykonywania ćwiczeń nie tylko powoduje, że nie są one skuteczne, ale dodatkowo znacznie zwiększa ryzyko urazu. Polecam udać się na siłownię, gdzie na pewno znajdzie Pan odpowiedniego trenera.