Przejadanie się a bulimia

Obecnie cierpię na przejadanie się związane z innymi czynnikami psychologicznymi. Czy w przeszłości mogła to być bulimia w pewnych okresach? Pierwszy : miałem po schudnięciu kilkunastu kg 110 kg, które mimo prawie codziennych obfitych wieczornych posiłków utrzymywałem dzięki długim wycieczkom rowerowym. Drugi : obfity wieczorny posiłek np.: chipsy, chrupki, cola, ciasteczka, tabliczka czekolady był rekompensowany spożywaniem w ciągu dnia wyłącznie produktów z diety Multaben. Byłem otyły – 130 kg, ale zależało mi na dalszym nieprzytyciu.

By zdiagnozować bulimię konieczny jest wywiad i obserwacja pacjenta. Zachęcam do skorzystaniu z pomocy psychologa, psychoterapeuty lub oddziału psychiatrycznego specjalizującego się w zaburzeniach jedzenia. Szczególnie, że opisany przez Pan sposób żywienia nie wpływa korzystnie na Pana zdrowie, a czynniki źródłowe identyfikuje Pan jako emocjonalne.