Przewlekle ostre bóle głowy i kręgosłupa a ataki paniki

Wychowuje sie w patologicznej rodzinie, oboje rodziców alkoholicy, zdeprawowani bracia. Awantury w moim domu to codzienność. Często w trackie tych kłótni przejawiam niekontrolowane przeze mnie zachowania, nazywane przez moich rodziców "histeria". Krzyczę, płacze, potrafię zaatakować kogoś lub zrobić coś sobie, po takim ataku dostaje napadów duszności lub drżenia ciała. Na co dzień występują u mnie przewlekle ostre bóle głowy i kręgosłupa. Moj neurolog stwierdził ze jestem zdrowa. Czy to nerwica?

Dzień dobry,

Nikt nie może diagnozować Pani objawów bez osobistego badania.
Prawdopodobnie Pani neurolog określił że nie ma neurologicznych przyczyn Pani bólu. Pozostaje Pani udać się na wizytę do lekarza psychiatry ORAZ psychoterapeuty. Jeżeli jest Pani osobą pełnoletnią - to pomoc może uzyskać w ramach Poradni Zdrowia Psychicznego. Bądź może skierować się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie udzielą Pani stosownych informacji / pomocy.

Witam,
bez wątpienia ma Pani zaburzenia nerwicowe,które powinni zdiagnozować specjaliści w poradni psychologiczno-pedagogicznej lub poradni zdrowia psychicznego.W Pani sytuacji radzę zgłosić problem pedagogom szkolnym,wychowawcy,katechecie lub szkolnemu psychologowi i poprosić o skierowanie do placówki.W ogóle powinna Pani zwierzyć się komuś spośród odpowiedzialnych osób ze swoich domowych problemówam,żeby nie czekać.

Witaj! Nic dziwnego, że Twoje ciało i umysł tak reagują, skoro awantury są codziennością.
Taki atak to jakby wyrzut tych wszystkich złych emocji, które się w Tobie gromadzą podczas awantury. Natomiast bóle kręgosłupa, głowy występują jako reakcja na silny, długotrwały stres. Możesz mieć nerwicę, skoro zdarzają się jeszcze na codzień ataki paniki.
Skorzystaj z pomocy psychologa, możesz regularnie odwiedzać na porady w ramach NFZ. To pomoże trochę rozładować napięcie.
Gdy sytuacja rodzinna Cię przerasta, rzutuje na szkolne funkcjonowanie, zgłoś to pedagogowi szkolnemu - udzieli Ci potrzebnego wsparcia.
Gdy Twoje bezpieczeństwo będzie zagrożone, możesz zadzwonić do interwencji kryzysowej lub telefony zaufania.
Jedna podstawowa rada dla Ciebie - nie wstydź się mówić, bo to co się dzieje w Twoim domu to nie Twoja wina. Szukaj pomocy, wsparcia.
Pozdrawiam serdecznie.