Przybieranie na wadze tydzień przed miesiączką

Witam,mam pytanie dlaczego tydzień przed miesiączką nabieram na wadze i mam duży brzuszek?

Jest to zupełnie naturalna reakcja fizjologiczna organizmu, związana z przygotowywaniem się organizmu do miesiączki. Wynika z wahań w poziomie hormonów płciowych i poziomu wody w organizmie. W cyklu miesięcznym najwyższą masę ciała notuje się przed miesiączką, a najniższą zaraz po jej zakończeniu.