Wzrost wagi przed okresem

Witam przed okresem ważę zazwyczaj 2kg więcej jestem nabrzmiała, opuchnięta. Dlaczego tak jest? Co zrobić, aby uniknąć takich skoków wagi?Czy ma to związek z dietą?

Przed miesiączką często można zaobserwować takie wahania masy ciała, jest to związane ze zmianami hormonalnymi, które między innymi powodują zatrzymanie wody w organizmie.
Pomimo zatrzymywania wody, nie można ograniczać podaży płynów. Zaleca się przyjmowanie około 2 litrów wody na dobę. Natomiast ograniczeniom podlega spożycie soli, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie. W diecie należy ograniczyć produkty, które zawierają duże ilości soli czyli min. sery żółte, sery topione, konserwy rybne i mięsne, wędliny oraz przekąski tj. chipsy, paluszki, krakersy.

Pozdrawiam

Mgr Magdalena MaĹecka

Poza modyfikacjami w diecie, które są pomocne, można dodatkowo zastosować naturalnego pochodzenia substancje o właściwościach diuretycznych i poprawiających mikrokrążenie. Polecam herbatę z pokrzywy, a z preparatów aptecznych naturalnego pochodzenia: Hydrominum lub Aqua Femin.