Sposoby na pozbycie się nadmiaru wody w organizmie u 30-latki z niedoczynnością tarczycy

Witam, niedawno bylam u dietetyka, mialam badany skład ciała wyszło że mam wody w organiźmie około 8kg, mam niedoczynność tarczycy, chciałabym prosić o podpowiedż jak pozbyć się wody? Dietetyk zalecił tylko wipijanie około 2,5l wody dziennie, czy są jakieś inne sposoby którymi mogę się wspomóc?Proszę o odpowiedz, to jest bardzo męczące gdy z dnia na dzień nie mieszcze się w ubrania. Opuchlizna nie jest widoczna i nie pojawia się przed miesiączką. Pozdrawiam

Witaj,

Przede wszystkim ważnych jest klika kwestii:
1. ile płynów wypijasz w ciągu dnia, jakiego rodzaju
2. jak pracują nerki
3. jak wydolny jest układ krążenia

W ciągu doby powinnaś wypijać około 2 litrów płynów - woda/ herbata/ soki/ zupy.
W przypadku małej ilości organizm ją magazynuje " na gorsze czasy"
Proszę zrobić badanie ogólne moczu oraz krwi - kreatynina, kwas moczowy.

W organizmie wodę zatrzymuje sód - jak dużo solisz?, stosujesz przyprawę typu Vegeta, magi, w diecie występują paluszki, krakersy, lub gotowe dania w proszku?
Zrezygnuj z ich, ogranicz sól do minimum. Zastosuj sól dietetyczną - potasową.

Ponadto pij odpowiednią ilość płynów około 2 litrów w tym, wodę średniozmineralizowaną oraz zieloną herbatę (500 ml) oraz napar z pokrzywy i skrzypu (300 ml) oraz napar z fiołka trójbarwnego (2 torebki na 200 ml wody). Te zioła działają naturalnie moczopędnie.

Ponadto poproś dietetyka żeby Ci dokładne podał le % masz wody w organizmie. Dorosły człowiek powinien mieć około 50-60% wody.

Co raz częściej poradnie dietetyczne naciągają klientów na zbyt dużą ilość wody w organizm proponując ich suplementy diety / tabletki na ten defekt.

Witam, prosze o informacje uzupełniające, jak się ma te 8 kg o których Pani pisze, do reszty składu ciała (tkanki mięśniowej i tkanki tłuszczowej, w kg lub procentowo). Niedoczynność tarczycy niekiedy sprzyja zatrzymywaniu wody w organizmie, podobnie jak niewłaściwy skład posiłków czy nadmiar soli. Zalecałabym wypełnienie dzienniczka żywieniowego, bym mogła skutecznie ocenić Pani sposób żywienia.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl