Przyczyna problemów ze spalaniem tkanki tłuszczowej

Witam, nie jestem zbyt gruba ważę ok. 59 kg przy wzroście 168 cm, ale chciałabym wyrzeźbić moją sylwetkę. W tym celu staram się jeść nie dużo i przede wszystkim zdrowe potrawy, lecz efektów brak. Jestem trochę rozczarowana bo od listopada już sporo czasu minęło. Owszem, zdarza się czasami, że pozwolę sobie na za dużo, ale to są raczej rzadkie przypadki. Ćwiczę 2 razy w tygodniu, aerobik i spinning i czasami w domu. Chciałabym wiedzieć co może być przyczyną nie spalania się tkanki tłuszczowej?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
do wyrzeżbienia sylwetki może być za mało wysiłku fizycznego - najlepeij zrobić pomair tkanki tłuszczowej w pobliskim gabinecie i ułożyć indywidualną dietę.

Pozdrawiam

Witam. Może być za mała aktywność fizyczna. Może warto by było udać się do dietetyka aby ułożył dietę.
Pozdrawiam

Na pewno trzeba zbilansować dietę i zwiększyć aktywność fizyczna. Proszę się nie głodzić, dbać o odpowiednią ilość węglowodanów w diecie (aby nie było ich za mało a zbyt duzo białka) i ćwiczyć 4 razy w tygodniu. Proszę ćwiczyć godzinę po jedzeniu - nie na czczo.

Warto zweryfikować dietę u dietetyka, można poprowadzić dzienniczek żywieniowy, wzór znajdzie Pani ma mojej stronie internetowej http://www.dietetykwkrakowie.pl/przed-wizyta/. Plan ćwiczeń, który wyrzeźbi ciało powinien ułożyć dobry trener personalny. 2 razy w tyg po 2 godz może być za mało, jeśli reszta dni jest mało aktywna. Zachęcam do lektury: http://www.dietetykwkrakowie.pl/artykuly_i_porady/dieta-artykuly_i_porady/cwiczenia-warto-zaczac/