Przyczyna zaparć u 3-latka

witam! od kilkunastu miesięcy wraz ze swoim 3 letnim synkiem borykamy się z zaparciami jesteśmy cały czas na dufalaku jest różnie potrafi 3-5 dni nie zrobić kupki choć prób podejmuję dużo nie mogę patrzeć jak on się męczy nie wiem jak mogę mu jeszcze pomoc moje pytanie to czym jest to spowodowanie i czy powinnam skontaktować się z dietetykiem podkreśle jeszcze ze ja mam niedoczynnosć tarczycy i czy mój syn też może miec czekam na szybką odpowiedz dziękuję i pozdrawiam

Mgr Martyna GorczyĹska

Najlepiej skontaktować się zarówno z pediatrą jak i dietetykiem. Nie widząc jadłospisu dziecka nie wiem czy popełnia Pani jakieś błędy żywieniowe. Może się okazać, że wystarczą proste zmiany w jadłospisie (np. więcej warzyw i owoców), jednak na odległość nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie - zalecam wizytę u dietetyka

Witam,

zalecam konsultacje dietetyczną w celu analizy jadłospisu dziecka, gdyż występujące w nim nieprawidłowości mogą być przyczyną zaparć. Tego typu objawy mogą się pojawiać, także u maluchów, które przeżywają stany napięcia nerwowego lub są narażone na stres.

Pozdrawiam,
dietetyk Magdalena Borowiec
http://fit-amina.blogspot.com/