Przyczyny braku apetytu po terapii przeciw depresji

Witam, chciałam zapytać, czy to normalne, że na lato ma się mniejszy apetyt? Mam 20lat, sesja zdania, brak powodu do stresu, zakończyłam po 2,5 latach terapię przeciw depresji, OCD i lękom, wszystko się układa... A jednak apetyt znacznie mi spadł. (leczę się teraz również przeciwko zaparciom) Jest powód do zmartwień?

Witam serdecznie
Latem rzeczywiscie u wielu osob apetyt spada. Na pewno nie jest to powod do zmartwień, jesli dieta jest zróżnicowana,zbilansowana,zawiera warzywa, owoce i duzo pije wody.Nie ma powodu doszukiwać sie w tym czegos niepokojacego.
Pozdrawiam cieplo
A.Reklewska psycholog

W przypadku nawracających objawów o niejasnym pochodzeniu warto skonsultować się ze swoim psychoterapeuta. Czasem krótka terapia wspierająca pozwala szybko uporać się z trudnością i zapobiec nawrotom.

Witam Panią,

spadek apetytu może być następstwem leczenia. Proszę zadbać o zdrową i urozmaiconą dietą mimo braku apetytu. Jeżeli zacznie Pani jeść regularnie - nawet początkowo na siłę - to organizm sie przyzwyczai i apatyt powinien powrócić. Jeżeli jednak tak się nie stanie należy skonsultować sprawę z psychoterapeutą.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk