Przykłady posiłków podczas odchudzania przy otyłości

Witam. Mam 168cm przy wadze 92kg w wieku 20 lat. Wiem że mam otyłość. Chciałabym sie dowiedziec co mogę jeść kiedy codziennie biegam po 2 km. Jeżeli można proszę o przykładowe przepisy na śniadanie obiad i kolacje. Wiem że jedzenie regularnie posiłk9ww jest bardzo ważne,ale przy mojej pracy od 7 do 13 jest bardzo trudne. Prosze o pomoc.

witam
należy pamiętać, że dieta powinna być urozmaicona, dopasowana do danej osoby (różne parametry) oraz regularna! nie można zapominać o piciu dużej ilości płynów około 2 litry wody niegazowanej, herbat bez cukru, przykładowy jadłospis:

śniadanie 3 łyżki płatków owsianych z jogurtem i filiżanką owoców
II śniadanie kromka chleba razowego z szynką, 2 warzywa
obiad: pierś z kurczaka, szklanka fasolki szparagowej, 1/2 woreczka kaszy gryczanej
podwieczorek: kisiel z filiżanką owoców
kolacja: sałatka z fetą, pomidorami, cebulą, słonecznikiem i sosem winegret

radziłabym aby 2km biegu zamienić na 60 minut marszu - da to o wiele lepsze efekty w spalaniu tkanki tłuszczowej
powodzenia!

www.akademiazz.com.pl

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Proponuję Pani dietę złożona z prawdziwego, świeżego jedzenia oraz ograniczenie produktów mącznych i cukru. Proszę odstawić wszelkie slodkie napoje i soki (te "bez cukru" również), wyrzucić z diety cukier i wszelkie przetworzone produkty typu jogurty owocowe, słodycze, gotowe desery, frytki i przekąski. Co w zamian? Przede wszystkim warzywa w każdej postaci, do tego jaja (dowolne ilości), mięso, drób, ryby, grzyby, zdrowe tłuszcze (masło, oliwa), nieco orzechów, pestek i owoców jagodowych, tłusty nabiał. Tran 2 razy dziennie po łyżce stołowej, proszę się wysypiać dla równowagi hormonalnej i pić wodę z cytryną miedzy posiłkami. Przykładowe menu:
śniadanie: solidna jajecznica na maśle, warzywa (np. sałata i pomidor)
obiad: mięso/ryba z grilla i kapusta kiszona/inne warzywa z oliwą
kolacja: prosta sałatka np. kapusta pekińska z tuńczykiem i łyżka majonezu
Więcej posiłków nie jest konieczne, proszę jeść powoli i do syta, nie pić podczas jedzenia. Po szczegóły zapraszam do kontaktu: urszula.forenc@instytutzdrowegozywienia.pl
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez tych danych ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety. Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska