Pytanie dotyczące tętna podczas biegania

Witam mam pewne pytanie dotyczące swojego tętna. Biegam od kliku lat z różną systematycznością. Ostatnie po pewnej przerwie postanowiłem przebiec swoją ulubioną trasę 2,5km i ledwo co żyłem jak przybiegłem. Postanowiłem zakupić pulsometr. Wczoraj podczas biegu miałem tętno 191 i nie biegłem na maxa. a średnie tak według własnych wyliczeni to ok 185. Mam 22lata; 180 wzrostu i ok 95kg

Aleksander Ropielewski

Wartości tętna odnosi się do tętna maksymalnego. Jeżeli Pana tętno maksymalne to np. 220 uderzeń na minutę to obserwowane przez Pana wartości nie są niczym dziwnym. Ważne jest też w jakich strefach tętna Pan trenuje. Możliwe, że wydaje się Panu, że trening jest lekki, a dla organizmu jest on znacznie cięższy niż dla Pana. Podstawą jest wyznaczenie tętna maksymalnego i dopiero w oparciu o nie analizowanie treningu i uzyskanych podczas niego wartości tętna.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, moze to byc wynikiem brakiem kondycji w obecnym czasie oraz ewentualnie niedokładności pomiaru aparatu. Pozdrawiam