Relacja z narzeczonym uzależnionym od alkoholu

Witam. Od pol roku nie jestem z byłym narzeczonym musialam go zostawić bo nadużywał alkoholu (byliśmy prawie 7lat), miałam okazje poznać nowych ludzi, teraz znów poznalam fajnego Mezczyzne, bardzo miły, uczuciowy, z perspektywami na zycie, ale ja nie umie nikogo obdarzyć jakim kolwiek uczuciem, tak jak bym uciekala od tych uczuc, czy to znak ze jeszcze jestem nie gotowa na cos poważnego ?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Teoria Becka

A. T. Beck jest twórcą teorii poznawczej, która wykorzystywana jest przy leczeniu depresji. Na czym polega wspomniana teoria poznawcza? Na ten temat wypowiada się psychiatra - Agnieszka Jamroży.

Witam Panią. Z rozstaniami jest trochę podobnie jak z żałobą po stracie bliskiej osoby. Ma ona swoje prawa, które trzeba zaakceptować, by ruszyć dalej. Jest procesem dynamicznym, to znaczy, że zmienia się w czasie, gdy na to pozwolimy. Początkowy szok i zaprzeczenie, oraz kolejne przeżycia: smutek, żal, rozpacz, bezsilność i złość czy poczucie winy występujące często naprzemiennie, są tu jak najbardziej zdrowe i wręcz konieczne, by móc spojrzeć z nadzieją w przyszłość. Nie od razu też możliwe jest wchodzenie w kolejny związek. To wszystko, co jest wewnątrz domaga się uznania, zaakceptowania i przeżycia. Czasem wystarczy samodzielna wewnętrzna praca. Pomocni bywają bliscy i przyjaciele. Konsultacja terapeutyczna może być wskazana w przypadku braku możliwości podzielenia się bólem z kimś wokół lub w sytuacji, gdy proces żegnania się utknął na jakimś etapie i nie można pójść dalej.
Pozdrawiam,
Maja Suwalska-Wąsiewicz

0

Witam Panią,
Być może jest tak, że nie jest Pani jeszcze gotowa na zaangażowanie się w kolejny związek bo nie do końca jeszcze emocjonalnie rozstała się z poprzednim partnerem. To proces. Może też być tak, że ponieważ poprzedni związek był trudny, może Pani odczuwać obawy przed zaangażowaniem się czy przed bliskością i potrzebować jeszcze czasu na nabranie zaufania i otworzenie się. Ale to Pani wie najlepiej.
Jeżeli potrzebuje Pani pomocy w rozeznaniu się w swoich uczuciach, proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty. Często rozmowa z kimś życzliwym i bezstronnym ułatwia uzyskanie lepszego kontaktu ze swoimi emocjami i lepsze rozumienie swoich wzorców wchodzenia w bliskie relacje.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty