Robi mi się słabo, jak nie zjem czegoś słodkiego

Witam! Mam 26 lat i jestem kobietą. Od jakiegoś czasu do czasu robi mi się słabo tzn. czuję jak ręce mi się trzęsą i jestem osłabiona, do tego momentu jak nie zjem czegoś słodkiego, i po paru minutach wszystko wraca do normy . Przyjmuję witaminy, odżywiam się się dobrze, nie chodzę częto do toalety i nie piję tak dużo jak przy cukrzycy.Jedynie często chodze senna.

Witaj, Szkoda że nie napisałaś ile ważysz i jaki jest Twój wzrost. Jeśli masz nadwagę, lub jesteś otyła, prowadzisz stresujący i nieregularny tryb życia prawdopodobnie masz upośledzoną tolerancję glukozy. Osłabienie, drżące ręce, zawroty głowy świadczą o zbyt niskim stężeniu glukozy we krwi. Kiedy zjesz coś słodkiego stężenie glukozy wzrasta i czujesz się lepiej. Idź do lekarza rodzinnego, przedstaw mu objawy. On powinien Cię skierować na badania ogóle krwi, morfologię oraz zlecić zrobienie krzywej cukrowej. Do tego czasu spożywaj regularnie posiłki co 3-4 godziny. Dania powinny zawierać węglowodany złożone - pieczywo żytnie, kasze, warzywa, z nich stopniowo jest uwalniana glukoza i nie występują jej wahania we krwi. Jeśli ważysz zbyt dużo schudnij. Ponadto zawsze noś ze sobą coś słodkiego, bo zbyt duży spadek glukozy we krwi - hipoglikemia, zagraża zdrowiu i życiu. Pozdrawiam, Aneta Kościołek