Rozległy krwiak po koronarografii

Mam rozległego krwiaka po koronarografii, którą przeprowadzono 15 kwietnia. Cała okolica, gdzie jest krwiak, kiedy położę się na tę stronę lub siedzę, chodzę, staje się bardzo gorąca. W pachwinie odczuwam rozległe zgrubienie poza tym lekki ból. Czy powinnam się niepokoić?

Takie krwiaki po koronarografii często występują i są typowe. W takim przypadku z reguły stosuje się miejscowo działające środki przeciwzapalne i wchłaniające skrzepy, czyli na bazie heparyny (heparyna czy też jej pochodne tzw. heparynoidy). Dobrze jest też wygrzewać takiego krwiaka. Oczywiście najlepiej, aby bezpośrednio krwiaka zbadał chirurg i ocenił dalsze postępowanie.