Rozmowa z pięciolatką na temat powstawania dzieci

Jak wytłumaczyc 5 letniej córeczce skad sie biora dzieci?

Mgr Agata Kulpa-Kulpińska

Może tak "dzieci powstają w brzuszku. Jak tata i mama mocno się przytulają to tata może dać/przekazać mamie nasionko, które łączy się z jajeczkiem u mamy brzuchu i zaczyna rosnąc dzidziuś. Jak jest duży i przestaje się mieścić w brzuchu to wychodzi czyli rodzi się. itd". Może na ten moment taka odpowiedź będzie wystarczająca. Im starsze dziecko tym więcej szczegółów będzie chciało wiedzieć, im młodsze, tym bardziej prosta odpowiedź zaspokoi ciekawość. Lepiej odpowiadać konkretnie na pytania, nie rozwijać się i czekać aż dziecko zada kolejne pytanie.
Pozdrawiam.

Mówi się, że jak mamusia z tatusiem się kochają, razem śpią, przytulają to w tedy z miłości powstaje dziecko. W tym wieku tyle powinno wystarczyć. A jak nie to można dalej coś więcej powiedzieć.

Witaj !

NAJPROŚCIEJ JAK TYLKO PANI POTRAFI I UWZGLĘDNIENIEM WIEDZY DZIECKA , KTÓRE JEJ PANI WCZEŚNIEJ PRZEKAZAŁA , BEZ WYBIEGANIA Z TEMATEM. Np. Do tego jest potrzebna kobieta i mężczyzna, w niej zaczyna się życie itp. bez szczegółów które 5 latce jak pani nie zaczęła jeszcze mówiC nie są potrzebne i bez medycznych skojarzeń.
Pozdrawiam