Różnica pomiędzy paroksetyną a sertraliną

Chciałam zapytać jaka jest róznica pomiedzy paroksetyną a sertraliną? Kiedys leczyłam się Xetanorem, którego składnikiem jest wlasnie paroksetyna, natomiast teraz zostały mi przepisane tabletki Asertin, których składnikiem jest sertralina. Jaka jest roznica pomiędzy tymi składnikami, ich działaniem itd.? Chciałabym się dowiedzieć więcej na ten temat.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obydwa preparaty należą do tej samej grupy leków czyli SSRI. Sertralina jest jednak lekiem nowszej generacji. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat decyzji o zmianie leków konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.