Skuteczność leków Xetanor i Asentra

Witam!! Chciałbym się dowiedzieć czy lek "Xetanor" jest silniejszym antydepresantem niż "Asentra"??Również bardzo mnie ciekawi czy leki z tej grupy po długim stosowaniu mogą na trwałe wpłynąć pozytywnie na działanie mózgu (mam na myśli chemie) nawet po ich odstawieniu czy raczej działają tylko w trakcie ich przyjmowania? Bardzo proszę o odpowiedz za którą z góry dziękuje.

W ten sposób nie porównuje się leków przeciwdepresyjnych, każdy z nich ma nieco inny profil działania i skuteczny jest wtedy gdy jest właściwie dobrany do pacjenta i jego depresji. Np paroksetyna ma silniejsze działanie przeciwlękowe niż sertralina, a sertralina może poprawiać funkcje poznawcze itd itd
Leczenie depresji z zasady jest leczeniem długotrwałym, a leki powinno się stosować jeszcze przez kilka miesięcy po uzyskaniu poprawy/wyleczenia.