Różnice pomiędzy zaburzeniami psychotycznymi a ChAD

Zaburzenia psychotyczne a Chad? Witam . chcialbym dowiedziec sie jaka jest roznica miedzy zaburzeniami psychotycznymi ( I jaki jest ich przebieg ) a choroba afektywna dwubiegonowa. Z gory uprzejmie dziekuje.

Dzień dobry!

Temat jest złożony, szeroki i przekracza możliwości skróconej porady internetowej. Zachęcam do lektury licznych artykułów dostępnych w Internecie, także na portalu abcZdrowie.
Jeśli Pana pytanie dotyczy historii zdrowia konkretnej osoby, konieczna jest osobista rozmowa ze specjalistą. Nie jest możliwe przeprowadzenie diagnozy różnicowej za pośrednictwem Internetu, bez osobistego kontaktu. Każdy człowiek i każda historia jest inna.

Pozdrawiam!

Dołączam się do opinii Pani Justyny. Przede wszystkim kontakt osobisty. Nikt rzetelny przez internet nie będzie stawiał diagnozy.
Mogę tylko w skrócie odpowiedzieć. CHAD może mieć objawy psychotyczne, może też ich nie mieć.
Natomiast zaburzenia psychotyczne, to szerokie zagadnienie - objawy psychotyczne mogą się pojawić właśnie w CHAD, także np. w depresji, jak i w schizofrenii. Jest także taka podgrupa w ICD-10 (jest to międzynarodowy zbiór różnych chorób - fizycznych jak i psychicznych oraz sposobów śmierci), jak "Ostre i przemijające zaburzenia psychotyczne" (kod: F23).
Diagnozę powinien postawić lekarz psychiatra w bezpośrednim kontakcie, a nie internetowym.